Podlaskie AGRO

Finanse

Podziel się opłatkiem i... podatkiem

Wykres dotyczcy_przekazywania_2_proc

W mijającym roku padł kolejny rekord, zarówno pod względem liczby podatników, jak i wysokości kwoty, którą zdecydowali się przekazać organizacjom pożytku publicznego. Na konta tych organizacji trafiło łącznie prawie 11 mln zł, a wszystko dzięki ponad 277 tys. zeznań PIT, w których podatnicy zdecydowali się przekazać 1% swojego podatku. Podsumowuje Izba Skarbowa w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Dorabianie emerytów

kasamonetyKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w związku z ogłoszeniem przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego komunikatu z 9 sierpnia br. o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w II kwartale 2012 r., które wyniosło 3.496 zł 82 gr, zmieniają się dopuszczalne kwoty dodatkowych przychodów osiąganych przez emerytów i rencistów.

Czytaj więcej...

Rodzina na swoim umiera

blokZ końcem tego roku nastąpi całkowite wygaszenie Programu „Rodzina na Swoim”. Kto może i chce skorzystać z tego sposobu kredytowania zakupu mieszkania, musi do tego dnia złożyć kompletny wniosek kredytowy.

Czytaj więcej...

Leasing udziela kredytu

zlotwkaJeszcze kilka lat temu udział firm leasingowych ograniczał się do rolników prowadzących działalność jako firmy ( na zasadach uproszczonych lub z pełną księgowością), bądź działów specjalnych rolnictwa (fermy, szklarnie, wylęgarnie). Przedmiotem leasingu mogły być tylko maszyny i urządzenia, które były rejestrowane na firmę leasingową. Obecnie firmy leasingowe oferują rolnikom także kredyty.
Tak więc jeżeli rolnik potrzebuje pieniędzy na zakup środków trwałych, może uzyskać finansowanie w firmie leasingowej.

Czytaj więcej...

Odszkodowanie bez łaski

czyzRozmowa z Markiem Czyżem, prezesem firmy Votum SA, pomagającej osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona główna Artykuły Finanse